Slaglåsgevär
2018-04-19
536699
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, damaskerade pipor, bakåtvända lås med graverad dekor, skuren halvstock med dekor av hjorthuvud, längd ca 121 cm
Slitage, stocklagning, nedslagna nipplar, laddstake saknas, hål i en pipa