Dessertknivar 6 st silver Stockholm 1820
2018-04-29
536645
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
CARL FREDRIK BLOM, dessertknivar, 6 st., silver, Stockholm sannolikt 1820, ett knivblad stämplat Gustaf Möllenborg, Stockholm 1888, fasetterat skaft, längd 19,5 cm, vikt 234 g
tennlagningar i vid skaftfästena
ett skaft löst