Såsskål med fat silver Stockholm 1820
2018-04-29
536561
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
JOHAN GUSTAF ÅKERMAN, såsskål med löstagbart fat, silver, Stockholm 1820, rund med utsvängd mynning, fatet med brätte, skålen invändigt förgylld, diameter 15 cm, höjd 9 cm, vikt 433 g
smärre bucklor
monogramstämplar undertill