Bägare silver Norrköping 1700-tal
2018-04-22
536430
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
PETTER ZETTERSTEN, bägare, silver, verksam i Norrköping 1712-41, godronnerad fotkant, invändigt förgylld, höjd 9 cm, vikt 81 g