Bägare silver Norrköping 1752
2018-04-22
536429
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JOHAN PETTERSSON BERG, bägare, silver, Norrköping 1752, godronnerad fotkant, runt mynningen stansad bård, invändigt förgylld, höjd 9 cm, vikt 62 g
smärre bucklor