Bägare silver Västervik 1750-tal
2018-04-22
536428
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
JOHAN STENMAN, bägare, silver, verksam i Västervik 1752-59, räfflad fotkant, graverad och punsad dekor av akantus, höjd 10 cm, vikt 70 g
smärre bucklor