Bägare silver Nystad 1773
2018-04-22
536422
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
BERTHIL (BARTHOLOMEUS) THORWIJK, bägare, silver, Nystad (FI) 1773, godronnerad fotkant, svisselerad bladdekor, invändig förgyllning, höjd 7,5 cm, vikt 42 g
smärre bucklor