Cuba Politisk konst
2018-05-01
536236
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
CUBA, affischer, 3 st., "GLORIA A LOS HEROES DEL MONCADA" 1970-tal, "MAY DAY, 1982, "CADA ANO UNA TAREA MAYOR", affischer, varierande mått
May day: Fackliga världsfederationen, en internationell facklig organisation manar till kongress i Havanna Kuba 1982, published by the World Federation of Trade Unions
Cada ano una tarea mayor: Utgiven av Departemento De Orientation Revolucionaria del CC-PCC Kuba
Oramade, skador, veck