Porslin Kina
2018-04-21
536011
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅL, VASER, ASK, 4 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått samt emaljfärger, höjd ca 6-12 cm
Nagg, skålen med kantlagning, slitage, asken med skador