Georg Jensen
2018-04-18
535524
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
GEORG JENSEN, skål, sterlingsilver, Köpenhamn 1930-tal, design no 17 A, klockformad, rund fot med kälningar, stiliserad bladdekor och kulor, höjd ca 10,5 cm, diameter ca 11 cm, vikt ca 181 g
Mindre bucklor