Oiva Toikka
2018-04-23
535499
| Klubbat belopp | 1 500 EUR |
| Utropspris | 2 000 EUR |
OIVA TOIKKA (1931- ), glasskulptur, "Lolli", signerad O. Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1970-tal.
Flerfärgat glas, höjd 16 cm.