Hänge och brosch förgyllt silver
2018-04-24
535474
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
HÄNGE samt HÄNGE/BROSCH, förgyllt silver, troligen 1800-talets andra hälft, hänge med blomsterdekor och fack till baksidan, höjd ca 5 cm, brosch med svart emalj dekor, längd ca 3.5 cm, totalvikt ca 7.1 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning, mindre förlust av emalj på broschen