Armband 1853
2018-04-20
535469
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ARMBAND, förgyllt silver, tvåradidgt, ankarelänk, med graverad inskription, Sven Petter Dahlgren, Uppsala, 1853, längd ca 17 cm, totalvikt ca 10.9 g
Slitage, mindre bucklor, ställvis förlust av förgyllning