Matskedar 19 st gammal fransk
2018-04-18
535395
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MATSKEDAR, 19 st, silver, varav 11 gammal fransk modell inklusive bl at 1 av Carl Gustaf Florell (verksam 1819-1834), Stockholm och 2 av Johan Olof Östlund, Gävle, 1868, samt 5 spetsig svensk, mestadels 1800-tal, några med inskriptioner, längd ca 20-23 cm, totalvikt ca 964 g
Slitage, bucklor, mindre repor, ställvis anlöpning