Ring med safirer
2018-04-20
535331
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, med fasettslipade safirer, totalt ca 0.64 ct, med italienska kontrollstämplar för 1944-1968, ringstorlek 17, totalvikt ca 6.5 g
Slitage, safirer är behandlade, några har inneslutningar som når ytan