Fagott

Fagott
Fagott
Fagott
Fagott
Fagott
Fagott
Fagott
Fagott
Fagott
Fagott

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAGOTT, 1900-talets fösta hälft, längd ca 129 cm, väska medföljer

Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".

Slitage och smärre skador, väska med omfattande skador

534793

2018-04-17