Jägarhorn

Jägarhorn
Jägarhorn
Jägarhorn
Jägarhorn
Jägarhorn
Jägarhorn
Jägarhorn
Jägarhorn

Klubbat för:

2 800 SEK

1 500 SEK

JAKTHORN, 2 st., tidigt 1900-tal, mässing, längd ca 31 resp 51 cm

Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".

Bucklor

534741

2018-04-17