Trumpet

Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet
Trumpet

Klubbat för:

2 600 SEK

1 500 SEK

FANFARTRUMPET, Huttl, Western Germany, graverad 2:a M.M. Sthlm. 5, med svensk fana, läng ca 79 cm

Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".

Slitage, mindre skador, bucklor

534733

2018-04-17