Torsten Andersson olja

Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja
Torsten Andersson olja

Klubbat för:

260 000 SEK

Utropspris

200 000 SEK

TORSTEN ANDERSSON (1926-2009): Planta, massonitskulptur, signerad på baksidan Torsten Andersson, olja på duk, dubblerad, 152x133 cm.

LITTERATUR: Sveriges Allmänna Konstförening, "Torsten Andersson", 2002, avbildad sid 139

ytsmuts, kantslitage

534281

2018-04-16