Hovedvandsæg silver 1700-tal
2018-04-14
533932
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LARS NIELSEN MØLLER, Köpenhamn (mästare 1747-1787), luktdosa i silver, förgylld krona samt invändig förgyllning, lucka i botten (utbytt, oidentifierade stämplar), mästarstämpel invändigt i botten, H ca 8,5 cm