Ljuskrona
2018-04-09
533931
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, för fem ljus, rokokostil, 1900-talets första hälft, ca 1940-tal, behängd med olikslipade prismor, höjd 80 cm. Diam ca 50 cm.
Slitage. Enstaka utbytta prismor.