Salvador Dali silvermedaljer

Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer
Salvador Dali silvermedaljer

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989): "Tio Guds bud"/"Ten Commandments", sterlingsilver och finsilver, medaljer, 10 st, signerade och daterade Salvador Dali 1975, dubbelsidigt gjutna med motiv i basrelief från dekalogen, diameter 10 cm vardera, total vikt ca 4680 g, i montrar av plexiglas

Repor på plexiglasmontrarna

533915

2018-04-11