Bänk Kina 1900-talets början
2018-04-09
533857
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BÄNK, Kina, betsat trä, 1900-talets början, med skuren, reliefdekoration föreställande båtar på en flod, en låda i sarg, höjd ca 35, 100x40 cm
Slitage, några slagmärken och repor, ställvis förlust av färg, fläckar, torrsprickor