Hänge ring brosch med snäckskalskaméer
2018-04-20
533435
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
HÄNGE, RING, BROSCH, 18 k guld med snäckskalkaméer, hänget stämplat Wilhelm Harbeck, 1921, hängetshöjd ca 3 cm, ringstorlek 16, broschenslängd, ca 7 cm, totalvikt ca 6.1 g
Broschen med några bucklor och sprickor, skenan av ringen med spår av renovering, slitage