Berit Johansson halsring samt hänge
2018-04-15
532742
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BERIT JOHANSSON (föddes 1945): halsring samt hänge/brosch, silver, hänget är avtagbart och prytt med en rund, blantslipad, bergkristall, diameter ca 25.25 mm, hänget stämplat ´Petrini´, Stockholm, 1967, halsrings inre diameter ca 13 cm, broschensdiameter ca 7.8 cm, totalvikt ca 81 g, etui medföljer
Smärre slitage