Porslin Kina
2018-04-06
532690
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
VAS, SMÖRTERRIN, SKÅL, 3 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 18-26 cm, vasens höjd ca 14 cm
Nagg, slitage