Tallrikar Kina 1700-tal
2018-04-06
532612
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 5+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder samt bananplanta i underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor