Grand Tour - Modell
2018-04-12
532282
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MODELL av Arch de Triomphe, (1800-talets andra hälft), i gjutningen märkt Prevost, Rude de rivoli upptill lucka med gömma, mörkpatinerad brons samt svart kalksten, höjd ca 11, bredd ca 13 cm
Nagg, smärre slitage