Bojan Kina
2018-03-31
532028
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal, klotformad, dekor av "hundra pojkar" i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 19 cm, trälock medföljer
Originallock saknas, obetydlig nagg