Hans Hammarskiöld fotografi

Hans Hammarskiöld fotografi
Hans Hammarskiöld fotografi
Hans Hammarskiöld fotografi
Hans Hammarskiöld fotografi

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HANS HAMMARSKIÖLD (1925-2012), Chelsea Embankment, London 1955, signerad på baksidan Hans Hammarskiöld, gelatinsilverfotografi, ca 25x38 cm
Kopierad på 70-talet

LITTERATUR: Hans Hammarskiöld & Kurt Mälarstedt, Foto Hammarskiöld - Tiden och ljuset, avbildad över sidorna 76-77

Oramad

532011

2018-04-16