Emil Heilborn gelatinsilverfotografi

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EMIL HEILBORN (1900-2003): Svensk Storindustri, Domnarfvets Jernverk 1932, signerad Emil Heilborn. Gelatinsilverfotografi monterat på kartong, svart ram runt bilden utfört av fotografen, vintage, 29x23 cm.

PROVENIENS: Familjen Heilborn

531983

2018-04-16