Strösockerskål silver
2018-04-03
531713
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STRÖSOCKERSKÅL, silver, godronnerat liv, kvadratisk fotplatta med nollgaller på 4 kulfötter, uppsvängda hänklar, pärlstavsdekor, invändigt med förgyllning, lockknopp i form av pinjekotte, GAB, Stockholm 1907, lock med skedurtag, höjd inkl. knopp 24 cm, vikt ca 466 g
Bucklor, något ranglig