Teckningar
2018-03-31
531647
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TECKNINGAR (1800-1900-tal): 10 st skisser, Landskap
(1 motiv från Fjällbacka) och figurstudier, osignerade samt delvis med påskrifter på baksidan Ekström, Alfred Wahlberg, G von Rosen, varierande mått,
PROVENIENS: Konsul Schlyters samling