Uppläggningsfat Kina
2018-03-31
531606
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, kälningen med fleur de lisbård, längd ca 33,5 cm
Slitage, glasyrnagg