Brosch 15 k guld
2018-04-01
531399
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BROSCH, 15 k guld, dekor med 3 gammalslipade diamanter totalt ca 0,16 ct, repdekor, victoriansk, England 1800-talets senare del, längd 4,8 cm, vikt ca 6 g
Nål samt säkerhetskedja och säkerhetsnål ej guld, hängande dekordel samt blomknopp saknas, dekordelar med skador, tennlödningar