Ljuskrona 1900-tal
2018-03-29
530897
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, stomme i mässing, 5 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 73, diameter 56 cm