Per Westin spegellampett

Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett
Per Westin spegellampett

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PER WESTIN, spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete, (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm, privilegium 1776), signerad PW under krona, träskuren dekor, krön med oval med kärve, fasetterat orginalglas, ca 109x61cm

Ombronserad, smärre skador, lagad topprosett /delvis senare. Ej tillhörande ljusarmar medföljer, finns att hämta i kundtjänst.

530626

2018-03-28