Stekfat Kina Qianlong
2018-03-23
529631
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av pagod samt magnolia, pion och tall i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, ca 33x41,5 cm
Slitage, nagg