Hänge kedja guld empire
2018-03-23
529486
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
HÄNGE, infattade miniatyrmålningar föreställande ung dam resp. urna på postament med fackla och text: Tacksamheten, otydliga stämplar, höjd inkl. ögla 3 cm, diameter 2,3 cm, KEDJA, 18 k guld, ärtlänk, 1800-talets första del, längd 89 cm, kedjans vikt ca 7,3 g
Målningar med slitage