Klubbat för:
2 400 SEK
2 000 SEK
SAMEHANTVERK, kåsa signerad Anders Blind, tändsticksfodral signerqat Henrik Blind -26, båda sameskola i Arjeplog, kåsans längd 14cm
Proveniens: Gåvor till nomadskoleinspektör före 1930
528974
2018-03-24