Brosch med rosenslipade diamanter
2018-03-25
528962
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BROSCH, 14k guld, Wien, Österrikisk-Ungerska Monarkin, 1872-1922, med 3 rosenslipade diamanter, totalt ca 0.15 ct, stämplad ´CN´, längd ca 6 cm, totalvikt ca 6.3 g
Bruksslitage, diamanterna med några mindre nagg