Röllakan Sverige art deco 1935
2018-03-21
528931
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
MATTA, röllakan, Sverige 1930-tal, art deco, enligt uppgift hemslöjden i Norberg, monogram IGA (Iris och Gösta Adamsson), samt datering 1935, 430 x 292 cm
Skador, fläckar, slitna fransar