Ring örhängen 1 par 18 k guld
2018-03-21
528504
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
HERIBERT ENGELBERT, ring, örhängen, 1 par, 18 k guld, trappslipade bergkristaller, Stockholm 1944 resp. 1946, märkt "Stigbert", ringstorlek ca 17,5 mm, skruvsystem, total vikt ca 7,8 g
Stenar med repor och ringens sten med skador