Tulpanvas 1800-tal
2018-03-17
527937
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TULPANVAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av flodlandskap med pagoder, figurer samt tårpil i underglasyrblått, höjd ca 26 cm
Nagg