Rökelsekar Kina 1800-tal
2018-03-13
526532
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 1800-tal, rund form, insvängd mynning, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 27 cm, höjd 14 cm
Omfattande sprickor/lagningar