Kandelabrar empirestil
Klubbat för:
7 600 SEK
8 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, empirestil, 1900-talets slut, för 5 ljus vardera, brännförgylld och patinerad brons, segergudinnan Viktoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar, kolonnpostament av marmor, höjd ca 81,5 cm
Stearinrester
526520
2018-03-13