Ljuskrona gustaviansk stil
2018-03-11
526414
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, mässing behängd med prismor, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, för fyra ljus, höjd ca 54 cm
Slitage, några prismor saknas, ej funktionstestad