Gräddkanna silver Uppsala 1864
2018-03-14
525695
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ERNST GUSTAF MARKSTRÖM, gräddkanna, silver, Upssala 1864, rund, bukig, fyra bladfötter, hänkel med bladdekor, invändig förgyllning, höjd 14,5 cm, vikt 140 g
bucklor, 3 fötter undertill slitna