Silverföremål
2018-03-07
525267
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SILVERFÖREMÅL, 8 st, 1900-tal, bestående av tumlare, tesil, gräddkanna, (2) sockerskålar, snusdosa, samesked med renhornsdetalj, samt bägare, föremålens höjd mellan ca 3-10 cm, total vikt 627g
Allmänna repor, bucklor och beläggningar på samtliga föremål, renhornsknappen lös på sameskeden