Vas Kina jade
2018-03-04
524571
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VAS, jade, Kina, troligen 1800-tal, med hänklar, ristad dekor av blommor och persika, höjd ca 16 cm
PROVENIENS: inköpt på Nagel Auktionen i Stuttgart, från Prinsessan Margarete Karola Wilhelmine Viktoria Adelheid Albertine Petrusa Bertram Paula av Sachsens (1900-1962) samling
Nagg